Železnice Slovenskej republiky


Dobrý deň, pre portál PNky.sk pripravujeme článok týkajúci sa schodiska vedúceho do podchodu na železničnej stanici v Piešťanoch. Náš čitateľ sa ponosoval na to, že schody vedúce do podchodu ...


19.01.2018

Dobrý deň, pre portál PNky.sk pripravujeme článok týkajúci sa schodiska vedúceho do podchodu na železničnej stanici v Piešťanoch. Náš čitateľ sa ponosoval na to, že schody vedúce do podchodu pod traťou sú počas daždivého počasia a sneženia klzké a nemajú protišmykovú úpravu. Chcel by som Vás poprosiť o informáciu, či podchod a dané schody spĺňajú bežné štandardy spoločnosti Železnice Slovenskej republiky. Tiež by som Vás poprosil, samozrejme v prípade ak disponujete takouto informáciou, či sa na železničnej stanici v Piešťanoch v tejto súvislosti stali nejaké úrazy. Evidujete od cestujúcich konkrétne sťažnosti na protišmykovú úpravu schodov na železničnej stanici v Piešťanoch? Za odpovede vopred ďakujem.

Železničná stanica Piešťany prešla rekonštrukciou v rámci budovania V. železničného koridoru. Dlažba v podchode v ŽST Piešťany bola deklarovaná zhotoviteľom stavby ako protišmyková s certifikátom. Nakoľko už v minulosti sa vyskytli sťažnosti na šmýkanie sa cestujúcich na schodisku v podchode ŽST Piešťany, ŽSR pristúpili k nalepeniu protišmykových pásov na nášľapnú plochu schodiskových stupňov v podchode. ŽSR v najbližšej dobe  vykonajú preverenie osadenia protišmykových pásov na uvedenom schodisku a v prípade potreby doplnia poškodené pásy, prípadne zvýšia počet týchto pásov pre zaistenie bezpečného užívania schodiska cestujúcimi. ŽSR sa ospravedlnili cestujúcemu a ubezpečili ho, že zamestnanci ŽSR budú pokračovať v skvalitňovaní infraštruktúry so zreteľom na bezpečnosť  cestujúcich.

 

 Právne dokumenty